کوهرنگ

منطقه ایی زیبا در چهارمحال و بختیاری که هم آب معدنی‌اش معروف است و هم دشت لاله‌های واژگونش در بهار ، تجربه ایی بی نظیر برای گردشگران . این شهر زیبا حدود 7 ساعت با تهران فاصله دارد، اگر به دنبال محلی زیبا و نزدیک به تهران برای سفر هستید این منطقه را حتما جز گزینه های انتخابی خود قرار دهید. در ادامه با سایت جامع گردشگری تور کیش همراه شوید.

کوهرنگ

این منطقه را بهشت سفید ایران می‌دانند، چون 10 درصد کل آب‌ های ایران از این ناحیه تامین می‌شود و جدا از آن در زمستان ها پربرف است.

سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده رود، کارون و دژ در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سر چشمه می‌گیرند.این منطقه، جای خیلی شلوغی نیست. جمعیت آن در سال 1390 حدود 36 هزار نفر ثبت شده. مردمش از ایل هفت‌لنگ هستند،‌ به زبان بختیاری حرف می‌زنند و به مهمان نوازی معروفند. در بیشتر جاهایش هم، عشایر بختیاری در گوشه و کنار سیاه‌ چادرهایشان را برپا کرده‌اند.

کوهرنگ

اگر بهار به کوهرنگ سفر کنید، دشت شقایق‌های واژگون را می‌بینید، یکی از مناطق پرگل ایران. این دشت بزرگ ترکیبی‌ است از سبزه و سرخی شقایق‌ ها می باشد. در اردیبهشت ماه تعداد گردشگران تا 50 هزار نفر میرسد .هوا که گرم‌تر بشود، بساط اسکی تابستانی، پیک‌نیک، کمپینگ هم در این منطقه به راه است. سرما که از راه برسد، پاییز زیبای هزار رنگ کوهرنگ هم می‌رسد و کوچ عشایر هم شروع می‌شود.خیلی‌ها برای اسکی، پیست اسکی کوهرنگ را به جاهای دیگر ترجیح می‌دهند، چون بکرتر است و پربرف‌تر. این منطقه سالانه از حدود 11 میلیون گردشگر پذیرایی می‌کند.

کوهرنگ

از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به چشمه زنه هفشجان، تالاب بین المللی چغاخور، چشمه سرداب رستم آباد، چشمه های دیمه، کوهرنگ، برم لردگان، آبشار آتشگاه ، آبشار دره عشق اشاره کرد.

در آخر اگر به این منطقه زیبا و بکر رفتید حتما به روستای دیمه بروید ، زیر سر چشمه ، چشمه دیمه در این منطقه قرار دارد این چشمه، سرچشمه اصلی زاینده رود است و آب معدنی‌ کوهرنگ هم از همین چشمه پر می‌شود. آبش آنقدر سرد است که تابستان هم نمی‌توانید به‌ راحتی پایتان را در آن بگذارید. فاصله‌ چشمه‌ دیمه تا کوهرنگ حدود 20 دقیقه است.

نوشتن دیدگاه