عجایب اهرام مصر

یکی از مهم ترین و با شکوه ترین سازه های دست بشر هرم های مصری می باشد ، که شکوه و عظمتشان با توجه به امکانات گذشتگان آدم را بر این فکر فرو می برد که آیا واقعا این بناها ساخت انسان است یا ساخت فرا زمینی ها که هر روز دانشمندان با اکتشاف مسائل جدید بر این باور دامن می زنند. برای اطلاع از این ماجرا با سایت تور کیش همراه شوید.

عجایب اهرام مصر

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که جنس این اهرام از چیست که تاکنون توانسته پایدار بماند ،جالب است بدانید بعد از تحقیقات زیادی که دانشمندان و باستان شناسان آمریکایی و فرانسوی انجام دادند متوجه شدند که مصری ها این اهرام را با ریختن بتون در بلوک ساخته اند. و این خارج از تصور عموم مردم می باشد که فکر می کردند این اهرام از صخره  ها درست شده اند، حتی مشخص شده است که بخشی از این اهرام از آهک تشکیل شده است.تا کنون 130 اهرام توسط دانشمندان شناسایی شده است که قدیمی ترین آنها هرم جیزا است که در منطقه جیزا در نزدیکی قاهره و هرم های 3 گانه قرار دارد. اولین اهرام در ممفیس که در گذشته پایتخت مصر باستان بود ساخته شده است ، که قدیمی ترینش جوزر می باشد که مطلق به شاه جوزر معروف ترین فرعون  مصر باستان می باشد وی به دلیل فرمانش برای ساخت هرم پلکانی معروف شد.

عجایب اهرام مصر

به تازگی اخباری در باره یکی از اهرام اکتشاف شده نشر یافته است که حاکی از و جود دو حفره بزرگ و خالی است که در دهانه ورودی یکی ار درهای هرم قرار دارد که دلیل ساخت آن نا مشخص است. این هرم مربوط به یکی از فراعنه با نام خئوپس می باشد که قدمت آن به 2500 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. هرم خئوپس 140 متر ارتفاع دارد و دارای چندین گذرگاه است که یکی از گذرگاه ها از بقیه بزرگ تر است وارتفاعی برابر 8 متر دارد و حفره ای که به تازگی کشف شده است دقیقا روی این گذرگاه قرار دارد.ساخت این هرم 20 سال به طول انجامید.نظریه برخی از دانشمندان بر این است که این حفره ها برای جلو گیری از ریزش بنا ساخته شده اند ولی این نظریه به این دلیل که دیوارها نازک هستند توسط برخی دیگر از دانشمندان مردود شده است. آیا این حفره های محلی برای استقرار فرار زمینی هاست ؟

عجایب اهرام مصر

از عجایب دیگر اهرام مصر تغییر خواص و آنتی باکتریال بودن آنهاست مثلا اگر آبی آلوده را در ظرفی در داخل هرم قرار بدهید، بعد از مدت چند هفته می بییند که این آب کاملا ضد عفونی شده است و حتی خانمی ادعا کرده است که با خوردن این آب چهره ای جوان تر پید کرده است.در یک آزمایش مشابه دیگر، موادی که زود فاسد می شوند مانند گوشت را در داخل هرم قرار دادند. آن ها متوجه شدند که اگر این مواد را در وسط هرم قرار بدهند، حتی بعد از گذشت ماه ها و سال ها فاسد نمی شود و همچنان قابل خوردن است.

شما هم نظرات و دانسته های خود را به ما بگویید.

نوشتن دیدگاه