شهر ونیز - ایتالیا

ونیز (Venezia) جزیره‌ای در شمال شرقی ایتالیا و پایتخت منطقه ونوتو است, شهریی زیبا متشکل از 100ها جزیره کوچک که با کانال های بزرگ به هم متصل شده است. ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها نیز هست. این شهر به خاطر شکل عجیب و آثار تاریخی فراوانی که دارد هر ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار میگیرد. اگر می خواهید با تارخچه عجیب این شهر آشنا شوید در ادامه با سایت تور کیش همراه شوید.

شهر ونیز - ایتالیا

گلچینی از بهترین جاذبه های تاریخی و گردشگری ونیز به شرح زیر می باشد :

میدان سن مارکو، کلیسای سنت مارک، کانال بزرگ ونیز، قصر دوک (Doge's Palace)، پل Rialto، جزیره‌ی مورانو، مدرسه‌ی بزرگ سن روکو، کلیسای کاتولیک سنت ماریا دلا سلوته (Santa Maria della Salute)، کلیسای Santa Maria Gloriosa dei Frari، قصر Ca'Rezzonico، پل Sigh، موزه‌ی Correr و کلیسای Santi Giovanni e Paolo San Zaccaria.

تالاب ونیز در 800 سال بعد از میلاد مسیح قرن پنجم و ششم کم‌کم شکل امروزی را به خود گرفت قبل از آن هم با توجه به منابع غنی برای شکار و ماهیگیری افرادی می‌زیستند به‌طور پراکنده، طبق شواهد تاریخی در زمان قبل از رومیان نیز تمدنی با مشاغلی از قبیل ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی در این منطقه وجود داشته است. با آمدن رومیان به این منطقه مشاغل رونق بیشتری می‌گیرد و بنادر ساخته می‌شود (کیوجا) اولین بندر ساخت رومیان در نزدیکی ونیز است. آثار متعددی که هنوز هم پای بر جاست در همین دوران ساخته می‌شود و بنا بر شواهدی رومیان از ونیز به عنوان تفرج گاه برای تعطیلات نیز استفاده می‌نمودند.

شهر ونیز - ایتالیا

 هنگامی که داخل قایق های کوچک در میان شهر می چرخید، از چشم اندازها، صدای حرکت قایق بر سطح آب و نگاه کردن به بافت و معماری شهر لذت می برید، گویی هیچ جای دنیا به اندازه ی این شهر زیبا نیست.خوراکی ها و بستنی های خوش مزه ی ونیز هم می توانند لذت شما را تکمیل کنند و طعمی شیرین به خاطراتتان ببخشند.

نوشتن دیدگاه