شهر آلبرتا - کانادا

یکی از شهرهای زیبا ، بهشت گمشده، جایی که نفس شما از دیدن طبیعت و زیبایی بی نظیر در سینه تان حبس میشود. شهر آلبرتا غربی ترین استان سرسبز( Prairie Provinces) کشور کانادا است .با سایت جامع گردشگری تور کیش همراه باشد تا بیشتر در رابطه با این شهر بدانید.

شهر آلبرتا

 آلبرتا یکی از 13 ایالت کانادا است که ادمونتون پایتخت آن و کلگری مهم ترین شهر آن است. شهر بنف و پارک ملی بنف نیز از زیباترین شهرها و مراکز این ایالت هستند. این استان پس از استان های کبک، اُنتاریو و بریتیش کلمبیا، چهارمین ایالت بزرگ کانادا می باشد.زیبایی پرپیچ و خم کوهستان راکی کانادا، دریاچه های فیروزه ای، جنگل های شمالی، رودخانه های خروشان، مراتع پرپشت و چمنزارها همه و همه هرساله هزاران نفر را به سوی خود فرا می خواند . این ایالت از نظر قومی از تنوع قابل توجهی برخوردار است. این اقوام از ایرلند، اسکاتلند، اوکراین، فرانسه، خاورمیانه و … می باشد. در نتیجه وجود اقوام بسیار، مذاهب بسیاری هم در این ایالت وجود دارد که کاتولیک مرسوم ترین آن هاست. تنوع فرهنگی حاکم بر این ایالت نیز حاصل از این تنوع قومیتی است. به طوریکه شهر ادمونتون ایالت آلبرتا از تنوع غذایی، فرهنگی، موسیقیایی و هنرهای اجتماعی بسیاری برخوردار است.

شهر آلبرتا

شما عزیزان با سفر به این ایالت می توانید قله کوه را تجربه کنید و بعد به درون چشمه های طبیعی آب گرم فرو روید تا با خیالی آسوده به دور از هر هرجومرج از مناظر و طبیعت بکر لذت ببرید. سپس می توانید در گودالی در بدلندز کانادا، گرد و غبار روی استخوان های یک دایناسور را بزدایید.حال که با عمق ماجرا آشنا شدید می توانید تمام رویاپردازی های خود را به واقعیت تبدیل کنید و در یک قلعه شاه پریان آلپی، یک کلبه روستایی، یا چادری صحرایی اقامت کنید. می توانید در امتداد مسیرهای بی پایان چشم نواز در تابستان پیاده روی کنید و یک آهو، گوزن، گوزن شمالی، گوسفند کوهی یا خرس ببینید. می توانید زمستان به برف کرک دار نرم عمیق و معروف هر یک از شش میعادگاه کوه های راکی کانادا در آلبرتا برگردید و اسکی کنید. می توانید با سورتمه سگی سفر کنید و شکوه شفق شمالی را ببینید

شهر آلبرتا

مساحت  این شهر   661848 کیلومتر مربع است و بعد از کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا در رده چهارم قرار دارد. رشته کوه‌های راکی در غرب اَلبرتا قراردارند. تعداد زیادی رودخانه و چشمه و دریاچه در این استان قراردارد و منبع آب و همچنین پوشش گیاهی خوبی است. سه دریاچه بزرگ اَلبرتا عبارتند از Lake Claire, Lesser Slave Lake, Lake Athabasca.طولانی‌ترین رود این استان Athabasca River می‌باشد که از کوه‌های راکی سرچشمه گرفته‌است.

نوشتن دیدگاه