ساخت دهکده تیراندازی در کیش

 ساخت دهکده تیراندازی در کیش

رییس هیات تیراندازی کیش خبر ازساخت دهکده تیراندازی در جزیره کیش داد و فرمود : این دهکده در حال ساخت می باشد که با این اقدام تعداد رشته های فعال به هشت و یازده رشته برای بانوان و مردان افزایش پیدا خواهد کرد.

روز دوشنبه حسین محبیان در گفت وگو  با خبرنگار ایرنا در رابطه با برنامه های سال 1394 ، با یاد آوری اینکه هیات تیراندازی کیش در سال 88 افتتاح گردیده است فعالیت این دهکده را اینگونه بیان کرد: این هیات با در اختیار داشتن شش سالن خط بادی در دو رشته تفنگ و تپانچه بادی در دو بخش بانوان و مردان در رده های سنی نوجوانان،جوانان و بزرگسالان فعالیت می کند.

محبیان از ایجاد دهکده تیراندازی جزیره کیش در سال 94 خبر داد و افزود : این دهکده با واگذاری زمینی به مساحت 4500 متر مربع توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش درحال ساخت می باشد که با این اقدام تعداد رشته های فعال به هشت رشته برای بانوان و یازده رشته برای مردان خواهد رسید.

ایشان همچنین در رابطه با مربیان و داوران فعال در کیش اظهار داشتند که با توجه به برگزاری دوره های درجه سه و اعزام مربیان و داوران جهت حضور در دوره های درجه دو به فدراسیون وسایر استان ها ،در شرایط کنونی 10 مربی و 15 داور در جزیره حضور دارند.

محبیان در مورد تعداد ورزشکاران به تفکیک مردان و زنان فرمود : تعداد ورزشکاران سازمان یافته در سال 93 ، 75 مرد و 30 تیرانداز زن بوده است و با توجه به برگزاری مسابقات و راه اندازی مجموعه و نفرات در حال آموزش تعداد آنها افزایش پیدا خواهد کرد .

وی به عنوان برنامه های آموزشی در دستور کار سال 94  اعلام کرد در این سال برنامه هایی شامل برگزاری دوره های آموزش عمومی ، تخصصی ، میزبانی دوره های بین المللی ، دوره تعمیرات سلاح های بادی ، روانشناسی تیراندازی و تخصصی تفنگ و تپانچه بادی و داوری وجود دارد .

محبیان از دیگر اقداماتی که به آن اشاره کرد راه اندازی 20 خط 50 متر خفیف ، راه اندازی خطوط با تجهیزات حرفه ای سوییس ، اجرای فاز دو طرح توسعه وافزایش خطوط در هر رشته جهت برگزاری مسابقات آسیایی والمپیکی بود.

همچنین فرمودند از اهداف پیش رو هیات تیراندازی می توان به ساخت میادین تیراندازی 10 ، 25 و 50 متر با خطوط استاندارد در قالب دهکده تیراندازی ، برگزاری نمایشگاه بین المللی سلاح و مهمات ، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور ، برگزاری اردوهای تیم ملی وتیم های حاشیه خلیج فارس ، ساخت کارخانه مهمات سازی وپیگیری خرید تجهیزات وسلاح مورد نیاز تیراندازان اشاره کرد.

ایشان فرمودند امیدواریم هرچه زودتر این پروژه به پایان برسد تا بتوانیم در سال 94 پذیرای گردشگران و مسافران تور کیش باشیم

نوشتن دیدگاه