فلای بورد کیش

فلای بورد یا جت فلایر یک وسیله جدید ورزش دریایی در کیش است. این وسیله با نیرو گرفتن از جت اسکی و فشار آب ، شخص را چندین متر بالاتر از سطح آب روی هوا معلق نگه می دارد. پمپاژ آب و با حالت دهی بوسیله بازو های دستگاه شخص می تواند حرکات نمایشی زیبایی را در ارتفاع انجام دهد.

در امواج خلیج فارس آزاد باشید. کافیست اراده کنید تا همچون دلفین با امنیت و آسودگی شیطنت کنید. در آب شیرجه بزنید یا حتی تا ارتفاع ۱۰ متر بیرون بپرید. 

این ورزش نیاز به مهارت و تجربه دارد. گردشگران تور کیش یا افرادی که مبتدی بایستی حدود ۳۰ دقیقه آموزش ببینند و سپس می توان در سانس های نیم ساعته از این وسیله مفرح و حیجان انگیز استفاده کنند.

استخر کرانه کیش ( ویژه بانوان )

استخر کرانه کیش ( ویژه بانوان )

استخر کرانه کیش مجموعه ایست تفریحی، ورزشی که از اولین مراکز ایجاد شده با هدف توسعه ورزش در جزیره کیش به شمار می رود. این مجموعه در سال ۱۳۷۶ در زمینی به وسعت ۲۰۰۰ متر مربع با تمامی امکانات در منطقه ای کاملا مشرف به دریای خلیج همیشه فارس، احداث گردید. عمق استخر کرانه کیش ۴٫۲ متر و در ابعاد ۷ *۱۸ متر می باشد. این مجموعه مخصوص بانوان می باشد. بانوان محترم و مسافران تور کیش در هنگام شنا همچنین میتوانند از تماشای سواحل آرام و مرجانی جزیره کیش لذت ببرند.

از امکانات استخر کرانه کیش می توان به حوضچه های جکوزی ، حوضچه های آب سرد ، سونا خشک و بخار ، سالن بدنسازی ، سالن ایروبیک ، بوفه و امکانات رختکن و دوش اشاره کرد

آدرس استخر کرانه کیش:

جزیره زیبای کیش- پشت مجتمع مسکونی آب و برق- خیابان گلدیس- مجموعه ورزشی کرانه.

قایق های کف شیشه ای کیش

قایق های کف شیشه ای کیش

سفر به دریای آرام کیش با قایق های کف شیشه ای که سرتاسر کف آن از شیشه پوشیده شده است یکی دیگر از تفریحات جزیره کیش به شمار می آید. آب هاي اطراف جزيره کيش محل زندگي انواع گوناگون موجودات دريايي نظير مرجان ها، ماهاي تزئيني و خوراکي، توتياها، خرچنگ ها، ستاره دريايي و ... می باشد، تماشای این زیبایی ها برای گردشگران تورکیش با این قایق های کف شیشه ای امکان پذیر گشته است این قایق ها در دل دریا می روند و مسافتی را می پیمایند تا به ناحیه ای که مرجان و ماهی زیادتری دارد برسند در طی عبور از مناطق مختلف ساحل مى توانيد مرجان ها و ساير موجودات دريايى كف دريا را از نزدیک ببینید و تجربه ای خاطره انگیز از این سفر تورکیش کسب کنید .اين قايق های کف شیشه ای در اسکله تفريحي مستقر هستند و با استفاده از نورافکن امکان گشت دريايي شبانه را نيز فراهم می کنند.

تصویر زیر مربوط به عکس یک مرجان است

قایق های کف شیشه ای کیش

 

ماهیگیری در كیش

ماهیگیری در كیش

خاك كیش با رنگ نقره فامی که دارد در زیر نور آفتاب درخشندگی فوق العاده ای دارد و ساختار مرجانی شکلی دارد . این یک ویژگی منحصر به فرد است و حتی اکثر سواحل دنیا که از ماسه خاکستری پوشیده اند نیز این ویژگی خاص را ندارند در ساحل جزیره شما گردشگران می توانید نظاره گر دریایی با آب بسیار شفاف و روشن باشید و حتی تا دور دست ها می توانید اعماق کف دریا را یه آسانی تماشا کنید کارشناسان محیط زیست علت این خاصیت بی نظیر را وجود مرجان ها در اطراف جزیره دانسته اند و عقیده دارند که مرجان ها به صورت طبیعی و به خودی خود باعث تصفیه آب و شفافیت سواحل کیش می شود و ساحل این جزیره را به یکی از زیباترین سواحل تبدیل کرده اند.

جزیره کیش دارای یکی از بزرگترین ساحل ها نسبت به وسعت خود می باشد و در دنیا کمتر ساحلی را می توان پیدا کرد که به وسعت سواحل کیش بتوان از آن استفاده کرد و مسافران تورکیش بتوانند با آرامش کامل و دور از هیاهو و غوغاهای ساحل های معروف به استراحت در آن بپردازند 

یکی از استثنایی ترین ویژگی این جزیره وجود ماهی ها و دیگر آبزیان موجود در سواحل کیش می باشد ماهی‌های بسیار زیبا و تزیینی كه در آب‌های حاشیه كیش غوطه‌ور می باشند و وجودشان را از دید تماشاگران پنهان نمی‌كنند، از جاذبه‌های جزیره کیش به شمار می آیند و قادرند مسافران تورکیش را ساعت‌ها سرگرم خود كنند. در عین حال بهترین ماهی‌های خوراكی كشور نیز در همین سواحل توسط بومیان ماهیگیر و شركت صید كیش صید می گردند. این جزیره برای علاقمندان به ماهیگیری نیز تدارکاتی دیده و آن ها می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید ماهی بپردازند. یکی از کم خطر ترین سواحل دنیا ساحل كیش می باشد و از این رو می تواند خیالتان آسوده یاشد. آب‌های ساحلی كیش فاقد هر گونه كوسه خطرناك است و استفاده کردن از آب دریا كاملا بی خطر است. لازم به یادآوری می باشد که كوسه‌هایی كه گاهی اوقات در سواحل كیش رویت می شوند برای شناگران خطری ندارند و تنها از ماهی های كوچك تغذیه می‌كنند . ساحل كیش از آن نوع سواحل استثنایی می باشد كه هم در فصل سرد و هم در فصل گرم برای مسافران قابل استفاده می‌باشد و امكان ورزش‌های دریایی در آن فراهم شده است. 

گستردگی ساحل ها، دریای زلال و آرام و گرما و نور مهربان آفتاب جنوب در محیط بی سروصدا و آرام جزیره کیش، شرایط مطلوبی را برای علاقمندان به ماهی گیری در كیش فراهم کرده است. 
ماهیگیری تفریحی در كیش در سرتاسر سواحل جزیره (به غیراز منطقه اسكله تفریحی) آزاد می باشد و علاقمندان ماهیگیری در تورکیش می توانند با استفاده از وسایل ساده ماهیگیری با قلاب های معمولی که می توان آن ها را از فروشگاه های ورزشی کیش فراهم کرد ساعت هایی را به این تفریح لذت بخش بپردازند.

پرواز با گلایدر در کیش

پرواز با گلایدر در کیش

 یکی از آرزو های دیرینه ی انسان ها این بود که بتوانند در آسمان ها به پرواز بپردازند امروزه این آرزو به حقیقت پیوسته است و در جزیره کیش نیز این امکان فراهم گشته است یكی از تفریحات لذتبخش برای گردشگران تور کیش و به ویژه جوانان پرواز با هواپیمای بدون موتور (گلایدر) بر بالای آسمان جزیره کیش است. علاوه بر این كه پرواز با گلایدر فرصتی است برای تجربه هیجان پرواز كه از آرزوهای دیرینه انسان می باشد، به علاقمندان پرواز امكان میدهد كه زیبایی های این جزیره را از آسمان تماشا كنند و لذت ببرند. 
با همكاری سازمان هواپیمایی كشوری ، آموزش و پرواز با گلایدر جزیره کیش  تاسیس گردیده است. علاقمندان جهت آموزش پرواز با گلایدر می توانند در این آموزشگاه ثبت نام کرده و پس از انجام تمرین ها و طی کردن دوره های آموزش زیرنظر مربیان گواهینامه پرواز با گلایدر را دریافت نمایند. 

آموزش پرواز با گلایدر جزیره کیش 

در پارک ساحلی مقابل کشتی پله هایی تعبیه شده است که ورود به سایت را آسان می گرداند و به راحتی می توان با شنا کردن بر سطح در عرض چند دقیقه به زنجیر لنگر رسید.همچنین از حفره شمالی آن می توان از درون این کشتی بازدید کرد. البته ورود به بدنه به دلیل پوسیدگی آن بسیار خطر ناک است. 

سایت سمبارون کیش: 

در غرب کیش و مابین جزیره کیش و هندورابی سایتی زیبا قرار دارد که به سایت سمبارون کیش معروف است . همچنین این سایت از زیبا ترین ریفهای مرجانی اطراف کیش می باشد که در صورت اینکه  اوضاع جوی مساعد باشد و دسترسی به این نقطه، شما گردشگران تورکیش می توانید یکی از زیبا ترین لحظات غواصی خود را در خلیج فارس تجربه کنید. از طریق اجاره روزانه قایق از بندرگاه کیش می توان به سایت سمبارون دسترسی داشت و همچنین دسترسی به هنگام بازگشت از هندورابی امکان پذیر می باشد. سمبارون تا کیش 10 و تا هندورابی 7 کیلومتر فاصله دارد. 

این تپه زیر آبی عمق 10 تا 12 متری داشته و در این نقطه گونه های متفاوتی از آبزیان خلیج فارس سکنا گزیده اند.

پرواز با گلایدر در کیش