دریاچه کوه گل

دریاچه کوه گل از آن دست جاهایی است که هر طبیعت دوستی باید برای یک بار هم که شده آن را ببیند، به خصوص که این دریاچه فوق العاده در کشورمان هم قرار دارد و بهانه ای برای دسترسی سخت و یا این که هزینه زیاد می شود هم وجود ندارد. کوه گل در استان کهگیلویه و بویراحمد در 8 کیلومتری شهر زیبای سی سخت قرار دارد و بخشی از طبیعت کوهستانی دنا محسوب می شود. دریاچه کوه گل مساحتی برابر نیم هکتار و عمقی 15 متری دارد و همین موضوع باعث شده تا حیات آبی جالب و متنوعی داشته باشد. علاوه بر این پوشش گیاهی و جانوری که در تنگ کوه گل وجود دارد هم بسیار غنی است.در ادامه با مجله همگردی تور کیش همراه شوید.

دریاچه کوه گل

 این دریاچه‌ها فصلی بوده و در اواخر زمستان تا اوایل بهار بر اثر بارش باران و ذوب شدن برف‌هایی که بر ارتفاعات دنا جای خوش کرده‌اند پر از آب می‌شوند و تا اواخر تابستان تقریبا خشک می‌شوند.

با این وجود طبیعت رنگارنگ و منحصر به فرد اطراف دریاچه که شامل گیاهانی مانند قارچ کوهی، چویل، بابونه، نعناع کوهی، ریواس، جاشیر و پونه کوهی می‌شود، زیبایی و رنگ و بوی خاصی به این نقطه از منطقه‌ی دنا بخشیده است. همان طور که نام این منطقه تداعی می‌کند، با محیطی پر از گل‌های زیبا و رنگین روبرو هستیم که هر چشم مشکل پسندی را راضی می‌کند.

برای دسترسی به این بهشت زمینی باید ابتدا به شهر یاسوج، مرکز استان چهار فصل کهگیلویه و بویر احمدسفر کنید. بعد از سفر به یاسوج و طی کردن مسافتی حدود 35 کیلومتر به طرف شمال غربی این شهر، به شهرسی سخت خواهید رسید.

در این شهر از هر کسی که بپرسید مسیر دسترسی به این دریاچه را به شما نشان خواهد داد. برای دیدن دریاچه باید از تپه‌ بالا بروید. این پیاده‌ روی حدود نیم ساعت به طول می‌ انجامد. بنابراین بهتر است کفش مناسبی داشته باشید. البته به دلیل کوهستانی بودن انتظار نداشته باشید این مسیر را در زمان عادی طی کنید. متاسفانه سکوسازی‌ های انجام شده کمی به بکر بودن این ناحیه آسیب زده است.

نوشتن دیدگاه