دریاچه ارواح - نوشهر

 برای رسیدن به این دریاچه باید راهی نوشهر شوید سپس به روستای صلاح الدین کلای سفلی بروید پس از گذر از جاده های فرعی در میان جنگل به این دریاچه می رسید ، دریاچه ایی پر از رمز و راز و داستانهایی که با گذر زمان به خود اختصاص داده است. با سایت جامع گردشگری تور کیش همراه شوید تا به سوالاتتان درباره این دریاچه پاسخ داده شود.

دریاچه ارواح

این دریاچه در استان مازندران شهر نوشهر و در دل طبیعت بکر و جنگل های انبوه در منطقه حفاظت شده قرار دارد که البته برای رسیدن به آن باید با آفرود بروید ، زیرا مسیر کوهستانی و سنگلاخی می باشد.

دریاچه ارواح

درختان موجود در اطراف دریاچه ، ممرز هستند به همین سبب دریاچه هم با همین نام خوانده می شود. و البته روستایی در پایین جنگل قرار دارد که نام آن هم ممرز است . در گذشته مردم این روستا برای رساندن آب به زمین های کشاورزیشان در ارتفاعات در جایی که درختان ممرز رشد میکند سدی خاکی می سازند آنها درختان گدترین قسمت جنگل را می سوزانند و در اطراف آن سد درست می کنند تا آب باران و رودخانه های فصلی را در آن جمع شود. با بالا و پایین آمدن آب دریاچه درختان باقی مانده که حال به درختان مرده شهرت یافته اند ناپدید و پدیدار می شود ، البته وجود مه بر روی سطح دریاچه و صدای حیوانات ، پرندگان و درختان بلند در هم تنید همه فضایی وهم انگیز را به وجود آورده اند تا دریاچه با نام ارواح شناخته شود.

دریاچه ارواح

طول دریاچه در حدود 700 متر و عرض آن نیز 300 متر می باشد. به دلیل بکر بودن منطقه انواع گونه های گیاهی و حیوانی مانند گوزن ، آهو ، گراز ، روباه ، دارکوب ، شاهین در آن وجود دارند و شکار در این منطقه ممنوع است.

نوشتن دیدگاه