غار شاپور

غار شاپور در انتهای تنگ چوگان و در چهار کیلومتری شهر بیشاپور در شهرستان کازرون مهمترین پایتخت ساسانیان در ارتفاع حدود 800 متری از سطح زمین واقع شده است . و دهانهٔ آن حدود 30 متر است. در دهانه آن مجسمه واقع شده است به همین دلیل نما این غار شاپور گذاشته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با سایت جامع تور کیش همراه شوید.

غار شاپور

سرعین

سرعین شهری کوچکی در 30 کیلومتری غرب اردبیل می باشد و به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت یافته است و از مناطق گردشگری استان اردبیل به شمار می آید. اما وجود جاذبه های باستانی از دیگر عوامل جذب توریست این منطقه می باشد. از دیگر عوامل توریست پذیری دارا بودن فرهنگ و هنر غنی آن است ، برای بررسی فرهنگ مردم سرعین باید فرهنگ مردم آذربایجان بالاخص اردبیل را مورد بررسی قرار داد. این مردم خالق یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های ادبیات شفاهی ملل خاورمیانه و ایرانند. جهانگردان شیفتهٔ فولکور آن شده‌اند. ادبیات شفاهی این خطه از سابقه‌ای کهن برخورداراست. شالوده ادبیات آذربایجان بر فولکور بنا نهاده شده‌ است و فولکور خود به معنای حکمت خلق یا آفرینش خلق می‌باشد. در جای دیگر فولکور عبارت است از آداب و رسوم توده مردم، تصنیف‌های عامیانه و توده شناسی و مجموعه ترانه‌ها و هنرهای سادهٔ یک ملت. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت جامع گردشگری کیش همراه شوید.

سرعین

غار یخی چما کوهرنگ

این غار یخی در مجاورت روستای شیخ علیخان در فاصله 25 کیلومتری چلگرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است . برای بازدید از این غار حتما باید تجهیزاتی نظیر کفش مناسب ، لباس گرم ، کلا مجهز به چراغ ، طناب به همرا داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر با سایت جامع گردشگری کیش همراه شوید.

غار یخی چما کوهرنگ

دریاچه چورت ساری

دریاچه‌ی چورت یا «میانشه» در 10 کیلومتری روستای چورت واقع شده است ، این دریاچه در سال 1318 بر اثر زلزله و مسدود شدن مسیر عبور آب، چشمه‌ای در کنار دریاچه به وجود آمد. عمق این دریاچه بدلیل عمر کوتاهش کم می باشد اما اما شرایط خاصی که در منطقه حکم‌فرما است، باعث پدید آمدن اکوسیستم زیبا و دیدنی شده است که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت. قرار گرفتن این دریاچه در میان درختان سرسبز و جنگل‌های انبوه محل مناسبی را برای اسکان چند ساعته‌ مسافران فراهم اورده است. در ادامه با سایت جامع گردشگری تور کیش همراه شوید.

دریاچه چورت ساری

روستای امامه

این روستا یکی از روستاهای بزرگ استان می باشد که در منطقه شمیرانات واقع شده است،باید بدانید که این روستا در پنج کیلومتری مشرق راه اصلی تهران به شمشک و نرسیده به فشم قرار دارد.روستای امامه تهران، از دو آبادی به نام‌های امامه بالا و پایین تشکیل شده و در گذشته به علت سخت بودن زندگی در آن به عنوان مکانی برای تبعید مبارزان اهل گرجستان و مازندران محسوب می‌شده‌ است. در ادامه با سایت جامع گردشگری کیش همراه شوید.

روستای امامه