آبشار کبودوال

آبشار کبودوال تنها آبشار خزه ایی ایران است که در 5 کیلومتری جنوب شرقی شهر علی آباد کتول از توابع استان گلستان واقع شده است. در واقع موقعیت جغرافیایی و طبیعت بکر استان گلستان جاذبه های بی شماری را به وجود آورده است که همین امر هرساله گردشگران زیادی را جذب می کند. این آبشار زیبا در دل جنگل نهفته است و از چشمه های جنوبی سر چشمه میگیرد. ارتفاع تقریبی آن 12 متر می باشد و عمق حوضچه 2 متر و وسعت منطقه قابل استفاده گردشگری آن 550 متر است. از نکات جالب که به سفر شما سهولت می بخشد ، وجود امکانات رفاهی نظیر :

آبشار کبودال

چی‌ چی ‌نی‌ کوتی لاهیجان

یکی از روستاهای دیدنی و سرسبز لاهیچان روستای چی‌ چی ‌نی‌ کوتی می باشد که از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می‌شود .شایان ذکر است همجواری شهر با یکی از زیباترین کوه‌های منطقه و دسترسی راحت به این ناحیه که چشم اندازهای زیبا و بی نظیری را به ببیننده هدیه میدهد ، دل از هر گردشگری میرباید . چشم اندازهای کوهپایه‌ای لاهیجان شامل باغ‌ های سرسبز چای و مزارع برنج است.در ادامه با مجله همگردی تور کیش همراه شوید.

چی‌ چی ‌نی‌ کوتی لاهیجان

با گشت و گذار و گردش در جنگل و دشت های سر سبز، بکر و کوهپایه ای این روستای چی‌ چی ‌نی‌ کوتی  می توانید از طبیعت بی نظیر آن لذت ببرید، طبیعتی که هنوز از دست درازی انسان ها در امان مانده است و به همین دلیل هنوز گونه های متعدد جانوری در آن به چشم می خورند. با وجود شکارهای غیرمجاز و بی رویه شکارچیان غیرقانونی، این روستا همچنان از گزند شکارچیان در امان مانده است و در آن، گونه های جانوری همچون خرس قهوه‌ای، شغال، روباه، کفتار و نوعی خوک خاکستری در حال زیستن می باشند. 

روستای چی چی نی کوتی علاوه بر گونه های جانوری متنوع، دارای گونه های گیاهی غنی نیز می باشد که از جمله آنها می توان به نوعی تمشک وحشی که در پایان فصل بهار و آغاز فصل تابستان می روید، اشاره کرد. 

نام عجیب روستای چی چی نی کوتی به معنای لانه گنجشک می باشد.

آرامگاه شیخ زاهد گیلانی

بقعه شیخانور یا شیخ زاهد گیلانی مربوط به اواخر سده 9 ه‍.ق است و در شهرستان لاهیجان، روستای شیخانور واقع شده و این اثر در تاریخ 5 دی 1347 با شمارهٔ ثبت 824 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.بقعه شیخ زاهد گیلانی بنایی در روستای شیخانور در 3 کیلومتری لاهیجان در استان گیلان است که بنا بر برخی منابع آن را مدفن شیخ تاج‌الدین ابراهیم ملقب به شیخ زاهد گیلانی از عرفا و دراویش بزرگ و از استادان شیخ صفی‌ الدین اردبیلی دانسته‌اند. این بنا دارای یک گنبد هشت ترک فیروزه‌ای بوده و در میان مزارع برنج و چای و جنگل احاطه شده‌است و از مقاصد گردشگری استان گیلان بشمار می آید.در ادامه با مجله همگردی تور کیش همراه شوید.

آرامگاه شیخ زاهد گیلانی

تالاب سوستان لاهیجان

تالاب سوستان، در کنار روستایی با همین نام و در نزدیکی لاهیجان استان گیلان قرار دارد و یکی از تالاب های آب شیرین کشور بوده و در فصول پاییز و زمستان به دلیل بارندگی های فراوان حجم آب آن افزایش یافته و در فصل تابستان سطح آب این تالاب پایین می رود.اطراف این تالاب به وسیله نیزار و زمین های سرسبز احاطه شده و همچنین بر روی بستر این تالاب گیاهان مردابی بی نظیری به چشم می خورد که منظره بی نظیری را به وجود آورده اند.در ادامه با مجله همگردی تور کیش همراه شوید.

تالاب سوستان لاهیجان

موزه ملی ایران

این موزه با قدمت 82 سال که با اسم موزه ایران باستان هم شناخته شده است ، مادر موزه‌ های تهران و ایران به شمار می آید.  این بنا را آندره گدار، معمار فرانسوی، با الهام از طاق کسرا طراحی کرد و دو معمار ایرانی، عباسعلی معمار و استاد مراد تبریزی اجرای آن را به عهده گرفتند. (موزه ایران باستان) شامل دو موزه «پیش‌ازتاریخ ایران» با آثاری از دوران پارینه‌سنگی قدیم تا اواخر هزاره چهارم پ‌م (یعنی از کهن‌ترین دوران تا پیش از ابداع نگارش) و در (موزه دوران تاریخی) آثاری از اواخر هزاره چهارم پ‌م (یعنی آغاز به‌کارگیری نگارش) تا پایان دوران ساسانی به نمایش گذارده شده است.در ادامه با مجله همگردی تور کیش همراه شوید.

موزه ملی ایران